Kamp için Tel Testere | Kendin Yap

Sevgili okurlar hepinize merhaba. Bu haftaki makalemizde; Kamp tutkunları ve doğada hayatı idame konusuyla ilgilenen bütün okuyucularımızı yakından ilgilendiren bir ekipman olan Çelik Tel Testereyi (kablo testere, rambo testeresi) ele alıyoruz.

Bu tip ekipmanları yapmak çok kolay olduğu kadar, karşılığında aldığınız fayda inanılmaz. Biz projeyi olabildiğince komplike yapmış olsak ta, bu proje bizim sadece 20 dakikamızı aldı. Daha basit ekipmanlar ile çok daha kısa sürede yapılabilir. Projenin yapım detaylarına bu yazımızda çok fazla değinmeyeceğiz. Zaten video bütün ayrıntıları fazlasıyla anlatıyor. Videodan sonra bu ekipmanla ilgili biraz daha detay vereceğiz. Şimdi isterseniz videomuzu izleyelim.

Çelik tel testere çok önemli olmayan bir ekipman gibi gözükse de; hacmi, basitliği ve kolay kullanımı ile aslında bir çok yükümüzü sırtımızdan kaldırmaktadır. Kısaca avantajlarını sıralayacak olursak. Ağaç kesmek için gerekli olan balta ihtiyacını ortadan kaldırır, bu ekipmanı kullanarak baltanızın körelmesinin önüne geçilmiş olursunuz. Ucuzdur ve her yerde kolaylıkla saklanabilir. Hafiftir, ve ağırlık yapmaz. Boyutları sayesinde her yere sığabilir. komponentlerine ayrılarak başka işlerde faydalanılabilir. Kullanmak için çok uzman olmaya gerek yoktur vb. şeklinde sıralayabiliriz.

Bu tip bir testere doğru kullanıldığı zaman, insan genişliğindeki bir ağacı kolaylıkla devirebilmektedir. Özellikle basitliklerine bağlı olarak hiç bir zaman problem çıkartmazlar ve kullanım ömürleri gayet uzundur. Videomuzda gerçekleştirdiğimiz komplike testeremizi tamamlamak bizim sadece yirmi dakikamızı aldı. Daha basit alet ve materyallerle çok daha kısa sürede, hatta daha iyi kesebilen bir testere yapılabilir.

Örneklemek gerekirse iki tane dala yada çomağa dolayacağınız bir tel parçasıyla bu projeyi 5 dakikada tamamlayabilirsiniz. Kesme dışında diğer kullanım alanlarına da biraz değinecek olursak. Kemer olarak, eşyalarınızı ve yiyeceklerinizi yerden yükseğe asmada. Burgularını çözüp çelik halat olarak. Avlanmak gibi pek çok işte kullanabilirsiniz.

Bu projeyle alakalı olarak aklınıza takılan herhangi bir konu varsa, makalenin altındaki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Dilimiz döndüğünce ekip arkadaşlarımızdan herhangi biri online olduğu zaman cevap verecektir.

 

Kaynak: http://velespit.net